Aktuality Archiv

Ohlédnutí za rok 2013

Ahoj, s končícím sportovním rokem 2013 je čas ohlédnout se a zhodnotit letošní sezónu. Zimní příprava pouze na válci, pracovní zkoušky na začátku roku, dali napovědět jaké výsledky budou právě počátkem roku. S rostoucími najetými kilometry se moje výkonnost zlepšovala a s některými závody jsem byl i spokojen. Potěšilo mě 3. místo v celkovém umístění Českého poháru. Také jsem spokojen s 2. místem na Mistrovství České republiky. V závodech Evropského poháru jsem dosahoval mých stabilních výsledků, kdy umístění mezi 10 a 20 je realita. Při méně obsazených závodech se posouvám i k Top 5. Je na místě si říci, že mé možnosti tréninku, vzhledem k pracovnímu vytížení a pracovnímu studiu na začátku roku a dostavbě rodinného domu byly jaké byly. Porovnám-li soupeře, kteří jsou i na profesionální úrovni jsou pro mě tyto výsledky slušné. Samozřejmě chci víc a tak tomu podřídím přípravu na příští rok. S novým kolem doufám v lepší výsledky a budu tomu věnovat hodně energie a času. Pokud mi zdraví dovolí opět se pokusím startovat nejen v cyklistických závodech, ale rád bych přidal i triatlonový závod. V těchto řádcích se patří i poděkovat všem mým partnerů, není jich mnoho, o to více si Vážím jejich pochopení. Díky jde i za mými holkami Lenkou a Natálkou.

EP+CP Praha - 22.09.2013

Během víkendu 21. - 22. 9. 2013 jsem absolvoval finálové závody evropského poháru UCI C1 v Praze, které byly současně i finálem ČPH. V sobotním silničním závodě se na mě silně projevilo nachlazení a v cíli na mě čekalo 3. místo. V nedělní časovce na 9,2 km to už bylo o trošku lepší. Na mé poměry jsem ji zajel celkem slušně a opět z toho bylo 3. místo.

V sobotu se jel silniční závod na 36,8 km (8 okruhů), který se jel na uzavřeném okruhu v okolí strahovského stadionu. Trať je velmi technická a náročná svým prudkým sjezdem a nepříjemným stoupáním. Na startu jsem si užíval první lajny, ale jak padl výstřel tak se to začalo okolo mě valit. Odjeli H3, kterou táhli Polští a Slovenští závodníci. Hned za nimi Tománek a ze zadu se přiřítil Mošnička. Mošničku jsem si držel na dohled, ale v prudkém sjezdu poodjel a mě se ho nepodařilo dorazit. V mé kategorii H2 na mě zůstal boj o třetí místo s Maňurem. Jeli jsme spolu čtyři kola, kdy jsem se držel zuby nehty. Maňur dostal defekt a já jel tři poslední sám. V posledních kolech mi došly síly a závod dojel silou vůle. Nečekal jsem, že mě nachlazení sebere tolik sil a za třetí místo v H2 jsem rád.

Nedělní časovka se jela na stejném 4.6 km dlouhém okruhu, ale čekali nás jen dvě kola. Opět jsem dojel na 3. místě a ač bych rád dopadl lépe, sportovně přiznávám, že soupeři byli lepší. Časovka mi nikdy neseděla a na tomto technickém okruhu je obzvlášť umístění na 3. místě cenné. Evropský pohár UCI pro mě tak skončil třetím místem.

Závody v Praze se i započítávali do ČP handbikerů a byly ohodnoceny dvojnásobkem bodů, což nakonec rozhodlo velmi vyrovnaný ročník 2013. V celkovém pořadí Českého poháru 2013, sem skončil na třetím místě.

EP+ČP Praha - 20.09.2013

Ahoj, zítra 21.09. a v neděli 22.09. se v Praze na Strahově uskuteční závod Evropského poháru. Na programu je sobotní závod na 36.8 km a v neděli časovka na 9.2 km. Závod je zároveň finálem Českého poháru, a budou se zde rozdávat dvojnásobné body. Tento závod měl být pro mě vrcholem letošní sezóny, ale bohužel, nevím jestli se ho vůbec zúčastním. Včera na mě padla chřipka a v případná účast na tomto závodě bude boj sám se sebou než se soupeři.

ČP handbike Ústí nad Labem - 15.09.2013

Ahoj, v neděli 15. 09. jsem absolvoval další závod Českého poháru handbike, který byl součástí běžeckého půlmaratónu v Ústí nad Labem. Šlo o čtyři kola a délku 18.6 km. Celý týden jsem nebyl ve své kůži a i samotný závod ukázal, že to nebylo to pravé ořechové. Start dobrý a dotažení na chvost vedoucí grupy, ale pak, po dvou km na otočce přišla zatáčka a soupeři se mi vzdalovali.

Zůstal jsem s Maňurem a ve třetím kole jsem dojel Mošničku. S ním jsme společně právě Maňurovi odjeli. Kolo a půl jsme střídali a dohodli se, že si to o třetí místo v kategorii rozdáme ve spurtu. Do cíle jsem vjel v těsném náskoku, ale vzhledem k umístění čipu nebylo jasné, na kterém místě jsem skončil. Nakonec jsem vybojoval 3. místo v kategorii MH2.

Závod měl úžasnou kulisu a organizaci, jedinou, pro mě vadou na kráse, je délka závodu. 18. 6 km je pro mě málo, vzhledem k dynamice a rychlosti mám raději delší a vytrvalostí mače.

MČR Soběhrdy - 19.08.2013

Ahoj, v neděli 18. 08. jsem absolvoval silniční závod Mistrovství České republiky. Hostem našeho MČR byl závod Železný dědek v Soběhrdech na Benešovsku, kde na nás čekalo 50 km v náročném kopcovitém terénu.

Závod v kopcích, na této vzdálenosti mi vyhovuje mnohem více, než rovina a krátký závod. Železný dědek nás stál dvě hodiny makání.

50 km jeli kategorie MH2 a MH3 a ostatní jeli 25km. Jezdci kategorie MH1 zaslouží uznání. Po startu jsem se asi 2 km držel skupiny Tománek, Šulc a Antal. Tato skupina však začala odjíždět a já zůstal sám. Ale ne na dlouho, na konci táhlého stoupání jsem dojel Antala, kterému ujeli Tománek a Šulc. S Vaškem jsme se spolu drželi do 15 km, kde nás, k velkému překvapení, dojel Maňur. Potom to šlo ráz na ráz a závod se pro mě začal lámat. Maňur zatáhl z kopce a tak sem se ho snažil udržet, ve stoupání jsem naopak zabral já a jel naplno, což se povedlo a najednou jsem zjistil, že jsem sám. Do 2 kola jsem jel s více jak minutovým náskokem na celkovém 3. místě. Celé 2. kolo na mě tlačil Maňur a nenechal mě vydechnout. V cíli jsem se objevil na celkovém 3. místě a ve své kategorii na 2. místě, s malou ztrátou na účastníka MS a vítěze kategorie MH2 Tománka. Stal jsem se vicemistrem ČR v silničním závodě, s čímž jsem spokojen. Suverénní výkon předvedl Šulc a vyhrál závod jak celkově, tak i kategorii MH3.

Poděkování směřuji pořadatelům závodu za super organizaci a všem v okolí za skvělou atmosféru.

15.7.2013 -MČR + ČP Hustopeče

Ahoj, v sobotu 13.07. proběhlo v Hustopečích MČR v časovce a neděli 14.07. další kolo Českého poháru handbikerů.

Sobotní časovka na 9.8 km pro mě skončila těsně pod stupni vítězů, bramborovou medailí. Musím přiznat, že ač jsem se cítil velmi dobře na lepší místo jsem neměl. Se svým výkonem jsem, ale v celku spokojen, bohužel stále chybí rychlost a výbušnost.

Nedělní závod na 24 km pro mne dopadl o maličko lépe, kdy jsem se posunul o příčku výše a skončil jsem na 3. místě. Závod byl podobný jako sobotní časovka, kdy jsem si nechal poodjet první pětku a pak jel celý závod sám. I když jsem dojel s odstupem, jsem docela spokojen s tím, že ač kluci jeli spolu a já osamocen, nebyla moje ztráta velká.

29.6.2013

Ahoj, v sobotu 29. 06. jsem se účastnil závodů Evropského poháru, které hostilo město Louny. V 10 hodin dopoledne se jela časovka na 15 km a odpoledne se pokračovalo městským kritériem na hodinu plus jedno kolo.

Bylo to pro mě první letošní srovnání výkonnosti s evropskou špičku a nedopadlo zrovna nejlépe. Dopolední časovka byla ještě docela v normě a 13 místo, je pro mě docela slušné, ale v odpoledním kritériu jsem už dostal na frak. Start závodu je pořád dokola, nestačím se udržet tempa a pak už jen marná snaha dojet ostatní. Jet celý závod úplně sám je dost těžké a v dlouhých rovinkách proti větru i vyčerpávající.

V současné profesionální cyklistice moje momentální tréninkové možnosti nestačí a to se projevuje i ve výsledcích.

Do dalších závodu to pro mě znamená přidat v tréninku a snažit se přiblížit ostatním. Ve fotogalerii najdete záznamy z této akce.

6.5.2013

Ahoj, po delší pauze Vám přináším info o aktuálním dění. V sobotu 4. 5. jsem se účastnil, pro mě, prvního závodu letošního roku. Předcházelo tomu dokončení stavby našeho rodinného domu a také úspěšné zvládnutí zkoušek v práci.

Tyto starosti mi nedali moc šancí na přípravu na kole, proto, ač sezona začala již před měsícem, jsem já vyrazil na první závod až nyní. Šlo o druhé kolo ČP handbike, které se jelo v rámci tradičního běžeckého závodu Počerady Louny.

Byl jsem zvědav, v jaké budu kondici po tak dlouhé pauze. Bohužel závod mi moc velké srovnání výkonnosti nepřinesl, protože díky neopatrné manipulaci při otáčení ještě před startem závodu mi na levé straně křupl držák na nohy.

Odstartoval jsem až mezi posledními, protože každá rána by mi držák urazila úplně a tím mě odsoudila k nedojetí. Postupně se mi podařilo předjet několik soupeřů, ale jak přišel horší asfalt, musel jsem zpomalit, protože každá rána mi ohýbala držák víc k zemi. Vedoucí parta jela daleko přede mnou a já se snažil aspoň slušně dojet. Bohužel ani to se mi nepodařilo a dva km před cílem při projíždění parkem, kde bylo hodně nerovností a musel jsem hodně zpomalit, jsem byl dojet i grupou, kterou jsem po startu předjížděl. Závod jsem doslova odploužil do cíle a byl rád, že jsem si někde nelámal kosti při případném úplném utržení držáku.

3.12..2012

Ohlédnutí 2012

Ahoj, dovolte mi, abych před zahájením zimní přípravy zhodnotil závodní sezónu 2012.

Úspěchem bylo především to, že jsem po dvou letech zdravotních potíží vydržel bez problémů celou sportovní sezónu. Bohužel výpadky se mi nepodařilo dohnat až k úplné spokojenosti a v některých závodech bylo znát, že to stále není ono. Věřím, že spousta najetých km budou dobrým odrazem do dalšího roku.

Umístění, na hranici TOP 10, v Evropském poháru je pro mě dobrým výsledkem. Získání 3. místa v Českém poháru a 3. místa na MČR je malinko zklamání, ale motivací do dalších let. Soupeři jsou stále lepší, ale já se nevzdávám a budu makat i příští rok.

Mé poděkování patří především mým sponzorům a partnerům za jejich podporu a spolupráci, a všem lidičkám, kteří mi fandí. Největší díky je mým holkám za jejich trpělivost.

1.10..2012

EP Praha

Ahoj, uplynulý víkend jsem absolvoval závody evropského poháru UCI P1 na Strahově, které byly současně i finálovými závody ČPH 2012. V evropském poháru jsem v silničním závodě vybojoval 7. místo a v časovce jednotlivců jsem byl o jedno místo lepší. V celkovém pořadí ČPH jsem skončil na 3. místě za rok 2012 v kategorii H2.

Tento závod byl pravděpodobně posledním v letošním roce. Moje výsledky se mi hodnotí velmi špatně. Celý týden jsem se potýkal s nachlazením a jak v sobotu, tak i v neděli jsem se necítil moc dobře a pondělí to potvrdilo teplotou. Zda za mým výsledkem stálo právě nachlazení, únava či jsem prostě nestačil nevím, ale s 7. místem s kritéria a 6. místem z časovky v Evropském poháru nemůžu být spokojen.

Tento závod byl součástí finálového závodu Českého poháru handbike. Celý rok jsem se přetahoval s Antalem a Mošničkou o celkové 2. místo v ČPH, za jasným vítězem Tománkem, a o tomto víkendu jsem byl rád, že jsem uhájil celkové 3. místo v Českém poháru. Klukům skvěle vyšel závěr sezóny a mé výsledky měli klesající tendenci. Jedině mě těší fakt, že jsem celý rok vydržel zdravotně v pořádku což je dobrým příslibem do další sezony.

20.8..2012

Černí koně + ČPH Soběhrdy

Ahoj, uplynulý víkend byl pro mě ve znamení sportu, cestování a účasti na zajímavých akcích.

V pátek večer jsme vyrazili do Vrchlabí, kde se v sobotu, pod záštitou sdružení Černí koně, konal pokus o zápis do knihy rekordu. Šlo o sobotní „výšlap“ z Vrchlabí, na Vrbatovu boudu, kdy se za 21. 5 km nastoupilo 900 metrů. Velká část trati vedla v chráněné zóně Krkonošského národního parku a odměnou za náročnou cestu nám byla vyhlídka po Krkonoších. Potkal jsem fajn lidi, vyzkoušel něco nového a vzhledem k tomu, že jsem výstup pojal tak napůl závodně a napůl užít si ten den, je i můj čas slušný. Vyhrál Honza Pihera, který se svým časem 2.08.54 zapsal do knihy rekordů. Můj čas 2.11 bezpečně stačil na druhou pozici. Na celý průběh dohlížela agentura Dobrý den z Pelhřimova.

Závodní víkend pokračoval v neděli, kdy jsem se účastnil dalšího kola Českého poháru handbike, které se jelo v rámci závodu Želený dědek v Soběhrdech.
Tento závod byl zahrnut do ČPH poprvé a musím přiznat, že je tím lepším, na kterých se v roce potkáme. Trať je hodně členitá a vede na okruhu 25 km dlouhém. Po sobotním náročném výšlapu jsem byl trochu utahaný a chyběla mi energie.
Start byl do mírného stoupání, které se pak zvedalo do 4 km dlouhého kopce. Start jsem tentokrát vydržel s vedoucí skupinou. Zhruba v půlce táhlého stoupání se trhli Tománek, Antal a za nimi vyrazil Šulc. Tito tři jeli spolu většinu závodu. Další trojku jsme tvořili já, Mošnička a Bíza. Kopce tahal Bíza a dolu to valil Mošnička. Já jsem se držel na konci a vzhledem k sobotě, jsem se snažil vydržet až do závěrečného stoupání 3 km před cílem. Tam nám poodjel Bíza a já si hlídal Mošničku z mé kategorie a soustředil jsem se na jeho předjetí. Pás set metrů do cíle jsem za to vzal a urval ho. Cíl byl v náročném kopci a už dlouho se mi nestalo, abych se do posledních metrů tak vyšťavil. S 3. místem ve své kategorii jsem spokojen.

6.8..2012

EHC Lobbach

Ahoj, sobota 04. 08. patřila dalšímu závodu. Šlo o finále Evropského poháru EHC, které se jelo v německém Lobbachu. Mým hlavním cílem bylo udržet se v Top Ten EHC.

Závod se jel na 5.3 km dlouhém okruhu, který mi svým profilem moc nesedí a je z těch náročnějších. Také jsem si chtěl vyzkoušet, zda jsem se oproti minulému roku zlepšil. To mi bohužel nevyšlo. V Evropském poháru jsem skončil celkově na 11 místě, kdy mi chybělo pouhých 10 bodů na TOP TEN. Kategorie H2 byla hodně vyrovnaná, proto můj slabší výkon byl propadem i bodově v celkovém pořadí. Výkony v EHC letos hodnotím jednou tak a jednou naopak. Našla se klání, kdy jsem byl spokojen jak s umístěním, tak i chutí a nadšením závodit a někde to prostě nešlo. Vzhledem k mým zdravotním problémům v minulých dvou letech a pracovní vytíženosti je toto umístění v současné době maximální možné. Celkově však převažuje spokojenost a 11. místem jsem vyrovnal nejlepší výsledek za posledních 5 let.

16.7.2012

MČR Hustopeče

Ahoj,
v sobotu a neděli proběhlo Mistrovství České republiky handbike v Hustopečích. V sobotu na nás čekalo kritérium na 26.4 km v ulicích tohoto moravského městečka a v neděli to byla časovka na 9.6 km.

Sobotní hromadný závod se jel v centru města a musím přiznat, že při prohlídce trati jsem se hodně vylekal její nebezpečnosti a technické náročnosti. Celý závod se odjel za deště a to její úskalí jen prohloubilo.
Jít do závodu MČR, s tím, že ho odjedu jak jen to půjde je špatné, ale pro mě skutečnost. Chybělo mi nasazení a chuť se porvat o výsledek. 4. místo je pro mě těžkou ranou a hodně jsem se rozmýšlel, zda nedělní časovku nevzdám. Start do kopce je pro mě konec závodu hned v počátku, a když odjel Tománek s Antalem, bylo pro mě jedinou motivací dojet Mošničku. To se mi také nedařilo a na této technické a nebezpečné trati jsem prostě polovinu závodu odjel z absolutní nutnosti a zklamáním, že dnes to dopadne pro mě špatně.

Nedělní časovka pro mě skončila s maličko lepším výsledkem skončil jsem na 3. místě. Na Tománka jsem neměl a snažil jsem se zaútočit na Antala a Mošničku. Antal jel dobře a můj výkon, ač jsem se oproti loňskému roku zlepšil, stačil pouze na 3. místo v časovce na MČR. Tyto závody jsou pro mě spíše zklamání, protože po slušném výkonu z Itálie jsem očekával lepší formu. Také musím sportovně přiznat, že kluci jedou opravdu dobře.

Nyní mě čeká několik dní odpočinek a další start je 04.08.2012 na finále EHC v Německém Lobbachu.

9.7.2012

EHC Fossano

Ahoj, v minulém týdnu jsem plánovaně vyrazil do Italského Fossána, kde jsem absolvoval další kolo Evropského poháru EHC. 07. 07. na nás čekal silniční závod na 40.5 km a v neděli, 08. 07., to byla časovka na 13,6 km.

Sobotní hromadný závod se jel v samotném centru Fossána na okruhu dlouhém 4.5 km, který byl většinou z kopce až na 1 km dlouhé a náročné stoupání. Po startu odjela vedoucí skupinka, kterou jsme se společně s Massardem (FRA) snažili dojet. Dařilo se nám stahovat jednotlivce kteří odpadali jen vedoucí trojka si jela vlastní závod a ostatní jeli většinou osamoceně. Výsledek je pro mě velmi dobrý a naše tažení dopředu mě vyneslo 8. místo.

Nedělní časovka pro mě skončila menším zklamáním. Ty soupeře, které jsem porazil v sobotu mi porážku vrátili a na časovce mě dojeli. Skončil jsem na 11. místě. Časovka se mi nedaří, na soupeře mám za časovku stejnou ztrátu jako při hromadném závodě.

S celkovým vystoupením v Itálii jsem spokojen. Jedním z vrcholů letošního roku pro mě bude Mistrovství České Republiky v Hustopečích, které se uskuteční příští víkend.

30.6.2012

EHC Louny

Ahoj, v sobotu 30.06. jsem se účastnil Evropského poháru na české půdě a to v Lounech. Na programu byly dva závody, dopolední časovka na 15km a podvečerní kriterium na 1 hodinu + kolo.

Vzhledem k odpoledním povinnostem jsem se zúčastnil pouze časovky na 15 km. Panovalo hodně horké počasí a jen díky bouřce, která se přehnala hodinu před startem, byla časovka celkem v pohodě. Odpoledne už měli kluci pěknou výheň.

Časovku jsem zajel docela slušně a s 9. místem jsem spokojen. Získal jsem dobré body do Evropského i Českého poháru.

Již tento čtvrtek odjíždím na Evropský pohár do Italského Fossana.

18.6.2012

ČPH Ostrava

Ahoj, o tomto víkendu v sobotu 15. 06. 2012 jsem neplánovaně vyrazil na další závod, tentokrát to byl ČPH v Ostravě. Šlo o silniční závod na 16 km. Nejdříve jsem tento závod chtěl vynechat, z důvodu únavy a také vzdálenosti jak místa závodu, tak distance, ale protože nepojedu závod EHC - ČPH v Lounech, rozhodl jsem na Ostravsko vyrazit. Čekalo na nás „jen“ 16 km, ale vzhledem k profilu tratě to nakonec byl docela náročný závod, kdy průměrná rychlost byla jen okolo 22 km/h. S průběhem a výsledkem jsem docela spokojený. V ne tak obsazeném závodě jsem svoji kategorii MH2 vyhrál a celkově jsem byl na 3. místě. Čekat na vyhlášení přes 4 hodiny, nebo mít retardér na cestě je docela zajímavé, proto závod nechci moc komentovat, myslím si, že šel rozhodně zvládnout lépe po organizační stránce. Moc hezké zamyšlení napsal Tomáš Mošnička zde je odkaz:

http://www.tomasmosnicka.cz/o-mne/aktuality/ostrava-zavod-cp-2-misto-aneb-tak-si-tak-rikam-proc-tento-sport-vlastne-delame.html

11.6.2012

ČPH Stará Boleslav

Ahoj, ani tuto sobotu se závodní kolotoč nezastavil. Čekalo na nás 3. kolo ČPH ve Staré Boleslavi. Závod se jel na hodinu + 1. kolo na 1,2 km dlouhém okruhu. Hned při příjezdu a projetí trati mi bylo jasné, že to pro mě úspěšný závod nebude. Trať sice byla bez jakéhokoliv převýšení, ale typ závodu, kde jsou na tak krátké trati 4 ostré zatáčky mi vůbec nesedí a nemám je rád. Neumím tyto zatáčky tak rychle sekat a to nemluvím o nebezpečí pádu. To se i potvrdilo a při závodě se staly dvě nehody. Po tom, co kluci dřeli kůží o asfalt, nebo vylítli z tratě jsem úplně ztratil motivaci a závod dojel. Výsledkem bylo 3. místo v ČPH, kdy už také byla znát únava z posledních týdnů.

4.6.2012

EHC Švýcarsko

Ahoj, minulý víkend 31.05. do 02.06. jsem podle plánu vyrazil na další závody, tentokrát do Švýcarska, kde pokračoval Evropský pohár EHC. Čekali na nás dva závody a to v sobotu 01. 06. časovka na 17.7 km v Knutwilu a v neděli silniční závod na 61.5 km v Schenkonu. Sobotní časovka mi vůbec nevyšla a náročné stoupání mi nesedlo. Navíc jsem neměl tachometr a tím mi chyběl přehled o mém výkonu. Nakonec z toho bylo 22. místo s kterým nejsem spokojen. Nedělí hromadný závod byl pro mě lepší z pohledu mého výkonu, ne však z pohledu umístění. Jelo se na 20.5 km dlouhém okruhu okolo jezera Sempachersse. Byl jsem zde poprvé a musím říct, že se mi trať i okolí moc líbilo. Start byl neuvěřitelný odpal a z lehkého klesání se jelo docela hustě. Stále se mi nedaří tyto nástupy udržet a pak mě to odsuzuje k jízdě ze zadních pozic a dojíždění těch, kteří neudrží tempo s nejlepšími. Tak tomu bylo i nyní a jízda kolem 20. místa je pro mě špatným výsledkem. Před startem časovky se opět objevil problém s šířkou mého handbiku. Nevím kdo, co a jak to měří, ale po problémech v Itálii jsem si kola nastavil na požadovaných 55 cm, ale ve Švýcarsku mi opět změřili menší vzdálenost. Nechápu postup některých pořadatelů.

28.5.2012

UCI Řím

Ahoj, minulý týden od 23.05. do 27.05. jsem vyrazil na závod Světového poháru UCI do Říma. Bylo to pro mne po dlouhé době srovnání s absolutní světovou špičkou, která je v plné přípravě na paralympijské hry v Londýně. Mé výkony odpovídaly mým současným možnostem.

V pátek byla na programu časovka na 14 km. Bohužel jsem nebyl puštěn na start díky technickým problémům s rozměrem kola. Nevím jestli mám být více naštvaný na sebe, nebo na pořadatele, protože jsem na podzim neměl žádné problémy se svým kolem a tady problém nastal, a proto jsem na start nebyl puštěn.

V sobotu 26.05. se jel závod s hromadným startem na 50 km. Jelo v samotném centru Říma na 5 km dlouhém okruhu a trať byla z mého pohledu hodně náročná. Star byl na jediném rovném úseku trati, jinak se jelo buď nahoru či klesalo. Bohužel se mi nepodařil start a hned od začátku jsem jezdil v podstatě osamocen. Nevím jestli by moje „ježdění“ s někým v balíku změnilo výrazně mé umístění, ale v současné době je umístění ve 20 maximum. Výkony některých mých soupeřů jsou naprosto úžasné a jde před nimi jen smeknout. V závodě jsem skončil na 19 místě, se zjištěním, že na absolutní světovou špičku je daleko.

Pobyt v Římě byl pro mě nejen závodem, ale i prohlídkou města. Stačili jsme se podívat na místa jako je Koloseum, nebo Vatikán. Dalším závodem pro mě bude již tento víkend závod EHC ve Švýcarském Schenkonu.

6.5.2012

ČPH Louny

Ahoj, v sobotu 05.05. jsem se opět postavil na start dalšího závodu. Tentokrát šlo o 2. kolo ČPH, které se jelo v rámci Memoriálu Karla Raise v Lounech. Šlo o 15 km trať, která svým profilem patří k velmi rychlým. V minulosti se mi zde docela dařilo, avšak tentokrát tomu tak nebylo.

Závod se pro mě rozhodl na prvních 500 metrech. Nebyl jsem schopen zareagovat na rychlý start ostatních a pak jsem už sám jel zbytek závodu. Netuším čím to může být, že se mi v posledních závodech nedaří a tam, kde jsem v minulosti v pohodě držel krok, nyní nestačím. Další příležitost k nápravě bude koncem května při Evropských pohárech.

14.4.2012

ČPH Pardubice

V sobotu 14. 4. jsem absolvoval další závod, tentokrát první kolo Českého poháru, které se jelo v rámci Pardubického vinařského půlmaratonu.

Závod je pro mě zklamáním. Hned na startu jsem zaspal a musel jsem dotahovat několik metrů na tvořící se vedoucí skupinu. To se mi podařilo, ale cítil jsem, že nejsem ve své kůži a dojíždět nástupy ze zadní pozice mě stály spousty sil a energie. Kluci jeli hodně dobře a já za každou zatáčkou musel těžce makat při dotahování. Dvě kola se mi toto dařilo a jel sem na konci devítihlavé grupy. Bohužel taktika vést se na konci se mi nevyplatila a při nájezdu do posledního kola jsem nezachytil nástup pěti soupeřů. Vznikla mezera, kterou jsem již nedokázal dorazit a když se k tomu v jedné ze zatáček připletl soupeř z MH1, který mě ještě přibrzdil, bylo rozhodnuto. Na vedoucí pětku jsem neměl a do cíle jsme jeli já, Mošnička a Šelinga, kteří také nestačili a já jsem je dojel v průběhu last kola. Ve finiši jsem z nás dojel první a tím skončil na celkovém 6. místě a ve své kategorii MH2 na 3. místě.

Za závodu mám smíšené pocity, kdy jsem čekal lepší výsledek.

10.4.2012

EHC Rosenau

Ahoj, v sobotu 07.04. jsem zahájil letošní sezónu prvním závodem. Připadl na Francouzské Rosenau, kde se jelo první kolo Evropského poháru EHC. Závod byl dlouhý 44 km. Na startu bylo přihlášeno více jak 60 handbikerů a k umístění na 22. místě jsem se probojoval po vydařeném startu, kdy jsem se musel dostat dopředu ze zadních pozic. Od samého počátku se mi podařilo zůstat ve skupině, která jela o 11 až 24 místo. Celý závod jsem se držel na konci skupinky a snažil se mít přehled o nástupech či zrychlení, což se mi i dařilo. Naše skupina společně finišovala do cíle. Já jsem sice zůstal na chvostu, ale i tak jsem spokojen se svým výsledkem.

Již tuto sobotu mě čeká další závod, tentokrát 1. kolo Českého poháru, které je součástí Pardubického vinařského půlmaratonu.

23.3.2012

Aktuálně ....

Ahoj, jak bylo plánováno opět po měsíci stráveným v ČR na válci a také v horečkách jsem koncem února znovu vyrazil na Lanzarote, kde jsme 14 dní ladili formu do nové sezony. Byla to kombinace vytrvalostních a rychlostních tréninků, které se mi za krásného počasí podařilo dodržet. Jelikož se blíží i první závody, snažil jsem, aby některé už byli v hodně ostrém tempu. Vše je směřováno k dohnání a vyrovnání se s výpadky z loňského roku. Doufám, že vydrží zdraví a také počasí u nás doma, a že na startu prvního závodu 7. dubna ve Francii budu slušně připraven.

31.1.2012

Aktuálně ....

Ahoj, od 14.01. do 28. 01. jsem opět po roce v rámci zimní přípravy cestoval, společně se Standou Bízou, na soustředění na známé místo a to na Kanárské ostrovy. Těchto 14 dní pro mě bylo především znovu si zvykáním na zátěž a rozjetím se v objemové fázi. Podařilo se mi najet slušný počet kilometrů jako odraz do další přípravy. Nyní mě čeká měsíc ježdění na válci a na konci února opět vyrazím na soustředění na Lanzarote.

14.12.2011

Aktuálně ....

V těchto dnech se mi naplno rozběhla zimní příprava na novou sezonu 2012. Doufám, že pro mě bude o trošku lepší než rok 2011, kdy mé zdravotní potíže ovlivnily některé výkony. Slabou náplastí bylo pro mě 3. místo v ČPH a dvě druhá místa na MČR, nebo 4. místo v Evropském poháru UCI Praha.

Chtěl bych tímto poděkovat všem svým sponzorům a partnerům, všem, kteří mě i nadále podporují, pomáhají a fandí mi.

14.11.2011

Spinning je psina

Ahoj, se zpožděním, ale o to se větší chutí Vám chci představit akci, které jsem se zúčastnil v sobotu 12.11.2011. Šlo o charitativní akci, která probíhala ve doubleDRIVE fitness clubu v Jihlavě www.doubledrive.cz. Každý, kdo ten den přišel mohl svojí účastí přispět na Nadaci Pomocných tlapek a to tím, že si buď jen dal čaj a nebo se zapojil aktivně a zasportoval si. Všechny penízky putovali právě na Nadaci Pomocné tlapky. Já jsem si vybral kranking, protože mě tento sport nadchnul a myslím, že to nebylo poslední setkání s KRANGcycle Kranking je cvičení pro horní polovinu těla, takový spinning pro ruce. Nebylo důležité, kdo co dělal, důležité bylo, že všichni přispěli na dobrou a skvělou věc.

Fotky z této akce najdete ve fotogalerii.

18.10.2011

UCI Parabiago

Ahoj, bylo přidáno několikem fotek ze závodu v Italském Parabiagu. ( fotogalerie )

11.10.2011

Heidelberg maratón

Ahoj, tuto neděli jsem se na poslední chvíli rozhodl zúčastnit závodu na 44 km v německém Heidelbergu.

Opět musím zopakovat, že mojí slabinou jsou starty, kdy i pozice kolem 25 místa mi nepomáhá k lepšímu výsledku. Nic nenasvědčovalo tomu, že to bude pro mě nejhorší závod v letošní sezóně. Po startu se urvali ti nejrychlejší a já se snažil držet skupinu co nejblíže k nim. Po 13 km se mi však udělalo špatně, zamotala se mi hlava a místní asfalt ozdobily moje žaludeční šťávy. Odpadl jsem a dlouho přemýšlel o vzdání. Dojížděli mě jednotlivé skupiny a já vůbec nestačil reagovat a chytit se. Nakonec jsem se po 10 km trošku vzpamatoval a držel se jedné z grup.

Tento závod byl posledním v tomto roce. Po kratším odpočinku, kdy nebudu dělat vůbec, začnu pomalu přípravu v zimním období a tou je válec.

4.10.2011

Finále EHC Parabiago

Ahoj, minulý víkend jsem strávil v Itálii, kde jsem se zúčastnil finálového závodu EHC (european handbike circuit). Centrem dění bylo městečko Parabiago, kde se v pátek jela časovka na 11.2 km a v sobotu kritérium na hodinu + 1 kolo.

Závod je pro mě zklamáním, chtěl jsem atakovat 15. místo v konkurenci absolutní evropské špičky, ale nedokázal jsem se vyrovnat s nepříjemným časem startu. Do časovky jsem vyrazil v 19:45 a do kritéria dokonce o před 21 hodinou, kdy byl dojezd ve 22 hodin. Nejen že mi nestačili síly, ale jezdit za tmy jen za pouličního osvětlení mi vůbec nesedlo, ale slovy Honzy Tománka – to je Itálie.

Vzhledem k tomu, že to byl jeden z posledních letošních závodů tak jsem měl trošku větší očekávání. Současná špička je však absolutně jinde a mě nezbývá než tvrdě pracovat a pokusit se opět posunout blíže.

27.9.2011

UCI Parabiago

Ahoj, o nadcházejícím víkendu, 30. 09. – 01. 10. opět vyrazím do závodního kolotoče. Pojedu do Itálie, kde se v Parabiagu jedou závody UCI P1. Na programu je páteční časovka na 11.2 km a sobotní závod na hodinu +1 kolo. V mé kategorii je přihlášeno více jak 50 handbiků, a sejde se zde kompletní evropská špička v tomto sportu.

17.9.2011

EP UCI Praha

Ahoj, sobota 17.09.2011 patřila Evropskému poháru hendikepovaných cyklistů UCI P1 na pražském Strahově. Právě zde se jel závod nejvyšší kategorie, který byl i finálovým závodem Českého poháru. Závod se rozjel velmi rychle a dopředu vyrazila skupinka tvořená čerstvými účastníky MS. Já jsem spolu s Němcem Pieperem jel o bramborovou medaili. Po několika kolech, kdy jsme se snažili spolupracovat, jsem ve stoupání poodjel a podařilo se mi dotáhnout na dalšího Němce Bäumanna, který nestačil na vedoucího Ablingra a druhého Tománka. Bohužel v posledním stoupání mi Bäumann nasadil a maličko poodskočil a na mě tak zůstalo bramborové umístění. Přesto jsem velmi spokojen se svým umístěním a jsem snad na dobré cestě k návratu ke svým výkonům před operací. V celkovém pořadí Českého poháru jsem těsně obsadil třetí místo a to především díky nemožnosti absolvovat všechny závody.

13.9.2011

EP Praha

Ahoj, v sobotu 17.09. se koná v Praze Evropský pohár nejvyšší kategorie UCI P1 hendikepovaných cyklistů. Je to pro mě první test s některými účastníky MS, tak jsem zvědav, jestli se moje výkonnost posouvá dopředu. Závod se jede okolo Strahovského stadionu na 2,8 km dlouhém okruhu a je vypsán na 12 kol, tedy 33,6 km. O výsledku Vás budu informovat.

15.8.2011

ČP handbike Brno

Ahoj, v sobotu 13.08. jsem podle plánu jel závod Českého poháru handbike na Brněnském výstavišti. Na startu byli všichni ze slovenské a české špičky, a tak jsem očekával dobrý závod.

Délka závodu byla 21 km a jelo se na 1,1 km dlouhém okruhu, plném úzkých zatáček. Hned od začátku mě vedoucí skupinka cukla v ostrých zatáčkách a já dál zvolil pomalejší tempo s cílem vyhnout se případným kolizím. Věděl jsem, že zatím mé síly nestačí na ty nejlepší, a tak, až na několik kol, jsem si jel sólo závod skoro celých 21 km. Nejlepší mě sice dojeli o jedno kolo, ale vzhledem k vzdálenosti okruhu, nebyl můj odstup veliký a pohlídal jsem si druhé místo. Myslím, že na trati, kde se neustále zpomalovalo a opět zrychlovalo v ostrých zatáčkách, nebyl můj výkon tak špatný.

9.8.2011

EHC Lobbach

Ahoj, o minulém víkendu jsem pokračoval další účastí na závodech. Tentokrát se jednalo o evropský pohár (EHC), který proběhl v německém Lobbachu. Na startu se sešla slušná konkurence, a tak jsem byl v očekávání, jak dopadnu v evropském měřítku. Závod se jel na 5.3 km dlouhém, pro mě náročném okruhu a byl vypsán na 7 kol.

Při startu odjela vedoucí skupinka a my „postaveni“ v zadních řadách jsme bohužel byli zdržení kolizí přímo na stratu, kdy se srazilo několik handbiků. Samostatný závod jel Švýcar Berset a za ním se vytvořila asi desetičlenná skupinka, která si to rozdávala o umístění na bedně. Mojí snahou bylo dojet skupinku o další místa. To se mě samotnému nepodařilo, a tak jsem odjel většinu závodu ve čtyřčlenné skupině o umístění v první 20, což se nakonec i podařilo. Zatím nejsem spokojen se svojí výkonností, a také si stále zvykám na nové kolo. Moje jízda je pořád špatná, vždyť třeba při sjezdu v ostré zatáčce mi soupeři vždy cukli a mě bralo hodně sil je znovu dotahovat.

Dalším závodem pro mě bude v sobotu 13.08. 7 kolo ČP Handbike, které se jede na Brněnském výstavišti. O výsledku Vás budu informovat.

26.7.2011

MČR Hustopeče

Ahoj, podle plánu jsem se o víkendu zúčastnil Mistrovství České republiky v cyklistice hendikepovaných v Hustopečích. Tento závod byl pro mě po 2 měsících prvním testem po mým zdravotních potížích. Na programu byl sobotní silniční závod na 26,4 km a nedělní časovka na 9,8 km. V obou závodech jsem skončil na druhém místě. Tyto výsledky jsou pro mě momentálně nejvyšším možným umístěním. V sobotním závodě jsem nestačil zachytit start závodu, který byl do kopce a na nástup ostatních jsem nestačil reagovat. Odjela pětičlenná skupinka, která se mě a Šelingovi, který po problémech také zůstal sám, začala vzdalovat. Nebylo v našich silách ji dohnat, a tak jsme závodu odjeli spolu a musím poděkovat Peterovi za pomoc a držení tempa. Je zatím znát, že při vysoké zátěži a delší závod nestačím a hlavně chybí síla. Při nedělní časovce jsem se již cítil lépe, ale potvrdilo se to, že zatím úplně nestačím a musím ještě hodně pracovat. V časovce, která se startovala v opačném pořadí z předchozího dne s půl minutovými intervaly, nás čekalo 3 km dlouhé stoupání a právě tam se ukazují rezervy. Se svým výkonem jsem vcelku vzhledem k možnostem spokojen a budu na sobě dál pracovat. Fotky z tohoto klání najdete ve fotogalerii.

18.7.2011

MČR Hustopeče

Ahoj, po pauze opět zaviněné zdravotními problémy, se vracím do závodního kolotoče. Příští víkend se koná Mistrovství České republiky. Čeká na nás jak sobotní silniční závod, tak i nedělní časovka. Závody se jedou v krásném prostředí Moravy, samotný závod v Hustopečích a časovka v blízkém okolí. Vzhledem k výpadku v tréninku jsou mé cíle skromnější, rád bych se držel s nejlepšími a pokusím se udělat co nejlepší výsledek.

2.5.2011

ČPH POČERADY

Ahoj, v sobotu 30.04. se jelo druhé kolo Českého poháru, a to na známé trati z Počerad do Loun, v rámci Memoriálu Karla Raise. Na tomto závodě se sešla velmi slušná konkurence více jak 40 handbiků. Jediným cílem v tomto závodě pro mě bylo pokusit se vyhrát ve své kategorii a jet s nejrychlejšími závodníky. Již od rána jsme se necítil dobře a na startu ve mně rojili pochyby jak to vůbec půjde. Samotný start jsem rozjel velmi zvolna a držel jsem se za soupeři kategorie MH2 a ostatní jsem nechal poodjet.

Tempo se mi však dařilo slušně rozjet a postupně jsem se dotahoval i na skupinky jedoucí vepředu. Takto jsem dojel i druhou skupinu a přede mnou byla již jen vedou trojka. Samostatnou kapitolou byl celkový vítěz, který po kilometru jel sólo závod s časem. Rozhodl jsem se na vedoucí trojku dotáhnout a očekával jsem, kdo se za mnou vyveze.

K tomu nedošlo a mě se podařilo dojet a poté i jet se soupeři, kategorie MH3, až do cíle. Moji tradiční slabostí byl spurt, kdy jsem dojel poslední z nich. V závodě jsem však vyhrál svoji kategorii MH2 a v celkovém pořadí jsem byl 5.

26.4.2011

UCI – EHC Rosenau

Ahoj, opět vám přináším informace o průběhu závodu Evropského poháru ve francouzkém Rosenau. Na startu se objevilo 65 handbikerů, včetně kompletní Evropské špičky. Můj start byl velmi ztížen díky mému postavení, kdy jsem neměl vyjeté body z loňského roku a patřila mi startovní pozice až kolem 50 místa. Tím byl hodně ovlivněn i celý výsledek závodu. Po startu jsme sice s Vaškem Antalem předjeli velkou část startovního pole, ale na vedoucí 15 člennou skupinku jsme se nedokázali dotáhnout. Z vedoucí skupinky ještě odpadli tři soupeři, které jsme se snažili s naší desetičlennou skupinou, ve které jsem byl i já, dorazit. V této grupě jsem jel celý závod a šlo v ní o celkové umístění na 15 až 25 místě. Většinu závodu jsem udával tempo naší skupinky, ale soupeři nechtěli střídat, a tak se nám atak odpadlíků nezdařil. O celkovém pořadí se rozhodlo v samotném závěru, kdy jsem se netakticky držel na čele a ve spurtu mě předjelo hned několik soupeřů. Skončil jsem na 21. místě a průběh závodu je pro mě ponaučením do dalších klání.

18.4.2011

ČPH Pardubice

Ahoj, tuto sobotu jsem se po dlouhé pauze postavil na start ostrého závodu. V Pardubicích se jelo v rámci Pardubického vinařského půlmaratónu 1. kolo Českého poháru handbike. Na tento závod jsem se těšil, ale zároveň jsem byl hodně nervózní, jak se mi po loňském výpadku bude dařit.

Start nebyl naštěstí v tak ostrém tempu, a proto se mi v klidu podařilo udržet vedoucích jezdců. Hned od samého začátku závodu se tvořila osmičlenná skupinka, ve které byli dva slovenští závodní a jezdci kategorie H2, H3. Tato skupinka spolu jela celý závod a na předních pozicích se nejčastěji objevoval Honza Tománek se Standou Bízou. Mě se to dařilo jen v první polovině závodu a v druhé půlce jsem spíše držel pozice, kde jsem měl přehled o dění ve předu. Závod se rozhodl až v samém závěru. Po nástupu slovenských reprezentantů jsem se za nimi vyvezl a spurtoval na 3. místě v těsném závěsu právě za nimi. O svoji pozici jsem však v těsném spurtu přišel pár metrů před cílem, kdy mě porazil Tománek. Svůj výkon v Pardubicích hodnotím docela dobře i když je vidět, že to ještě není ono, ale jelikož je to začátek sezony, mám ještě dost času na svých rezervách zapracovat.

Další možnost vyzkoušet svoji připravenost budu mít tento víkend a to při závodě EHC ve Francouzkém Rosenau. Tento závod je velmi oblíbený a čeká mě mnohem silnější konkurence, jen v mé kategorii H2 je přihlášeno 70 handbikerů. Držte palce ať v souboji s evropskou špičkou obstojím.

7.3.2011

Únor 2011 ...

Ahoj, po lednovém soustředění jsem opět po několika týdnech, strávených přípravou na válci, zamířil do teplejších krajin na moji druhou přípravu, tentokrát na ostrov Mallorca. Celá 16 denní příprava byla zaměřena na najíždění objemových kilometrů a rozvoji vytrvalosti. Opět tu se mnou byli i Standa Bíza se svým trenérem Markem Svobodou. S přípravou jsem spokojen až na počasí, protože na Mallorce není tak stabilní jako na Lanza, a tak kromě dobré přípravy do letošního roku si vezu domu i nachlazení.

4.2.2011

Leden 2011 ...

Ahojky, uplynulé dny jsem strávil, po dlouhé přípravě na trenažéru, společně se Standou Bízou, na mém prvním letošním soustředění na ostrově Lanzarote, kde šlo hlavně o co největší najetí objemových kilometrů. V únoru mě čeká ještě jedno soustředění, kdy doufám, že se dobře přípravím na tento rok. Nejen tyto soustředění, ale i celý rok 2011 budu závodit jako člen nového teamu NUTREND SPECIALIZED TEAM.

2.11.2010

Děje se ...

Ahoj, v tuto chvíli, jsem vás chtěl informovat o tom, jak jsem dopadl na mém posledním startu letošního roku ve Švýcarském Luasanne. Vzhledem k menším zdravotním potížím jsem však tuto dlouho cestu vynechal a již začínám s přípravou na příští rok. Tato příprava spočívá, zatím, v mém neoblíbeném ježdění doma na válci a také v plavání. Takto budu trénovat do ledna, kdy odlétám na první soustředění. Soustředění mám naplánovány dvě a doufám, že mi pomohou dohnat letošní výpadek zaviněný zdravotními potížemi.

27.9.2010

Finále ČPH - UCI Praha

Ahojky, minulou sobotu 25. 9. proběhlo finále ČPH v rámci evropského poháru UCI v Praze, který byl součástí závodu Praha - Karlovy Vary - Praha. Závod se jel na 23 km v okolí Strahovského stadionu. Na tento závod jsem se hodně těšil a také připravoval a chtěl jsem se pokusit zlepšit svůj výkon ze Anglie. Motivem pro mě bylo i to, že se závodilo v okolí právě Strahovského stadionu, kde je tréninkové centrum Sparty. Bohužel z průběhu závodu jsem dost zklamaný, protože na konec zůstalo u těšení se a chutě si pořádně zazávodit. Po startu jsem byl sice na čele skupinky, ale jen do prvního kopce, v tomto stoupání jsem úplně ztuhnul, ruce mi ztvrdly a já byl jen stínem ostatním a nestačil jejich tempu. Poodjela skupinka asi sedmi soupeřů, za kterýma jsem po zbytek závodů jen kroužil. Nevím zda je to netrénovaností, nebo tím, že jsou ostatní tak napřed, ale já jsem oproti mým plánům nestačil. V mé kategorii H2 jsem sice dojel na druhém místě, ale to je jen slabá náplast na mé plány držet se s nejlepšími. Jelikož to byl jeden z posledních závodů v letošním roce, nezbývá než popřemýšlet co zlepšit v roce příštím a také pořádně dohánět tréninkové manko.

12.9.2010

EHC- UCI Fowlmead

jsou tomu skoro tři měsíce, kdy jsem se naposledy účastnil závodu a přinášel vám Info, co je u mě nového. Po této dlouhé době, která byla zaviněna zdravotními problémy, jsem se opět vrátil do závodního kolotoče. Minulý víkend jsem vyrazil na závod EHC –UCI v Anglickém parku Fowlmead. Jel se zde hromadný závod na 36 km a také časovka na10 km. V obou těchto závodech jsem skončil na 9. místě, i když výsledky časovky jsou velmi sporné, protože pořadatelé měli velké problémy s časomírou. Hodnotit moje výkony je pro mě docela těžké, vždy bych chtěl být na vyšším umístění, ale vezmu li možnosti mojí (ne)přípravy, jsem s výsledky celkem spokojen. Je znát dlouhodobý výpadek a na ty nejlepší zatím nestačím. Doufám, že vše již bude v pořádku a já se budu již jen zlepšovat. Další příležitost bude 25. září na Evropském poháru v Praze. Ve fotogalerii budou postupně přidány fotečky nejen ze závodu, ale i z výletů, které jsme v Anglii stihli.

28.6.2010

EHC Grafendorf bei Hartberg + MČR v časovce

Ahoj, o tomto víkendu jsem se po dlouhé době opět účastnil závodů. V pátek to byla časovka při Evropském poháru v Rakouském Grafendorf bei Hartberg a v neděli to byla opět časovka, tentokrát při 3. kole Českého poháru, které bylo zároveň Mistrovstvím ČR v této disciplíně. V obou závodech byl vidět můj tréninkový výpadek, kdy jsem nemohl trénovat několik týdnů. Proto jsem se svým výkonem v celku spokojen a jen je pro mě velká smůla, že mé zdravotní potíže přetrvávají a já musím opět podstoupit operaci, kvůli které mi uniká možnost nominace na Kanadské MS v cyklistice. Letošní rok je pro mě zatím plný zdravotních komplikací a proto doufám, že se stihnu připravit alespoň na závěr této sezóny.

21.5.2010

Novinky

Ahoj, je tomu měsíc, co jsem naposledy trénoval. Tato pauza byla zapříčiněna operací, kterou mám snad úspěšně za sebou a mohu se opět zapojit do trénování. Doufám, že mi v přípravě pomůže i nové kolo a budu dobře připraven na červnové závody Evropského poháru v Rakousku a také Mistrovství ČR. Pokud se Vám líbí báničky tak se koukněte do sekce „když nesportuji“, najdete jich tam několik nových.

18.4.2010

Český Pohár Pardubice

Ahoj, v sobotu 17. 4. jsem startoval na1. kole Českého poháru v handbike, který se jel při Pardubickém vinařském půlmaratonu. Tentokrát se mně smůla vyhnula a závod se mi jel v naprosté pohodě. Po startu se mi podařilo držet se asi v osmičlenné vedoucí skupince, která jela spolu naprostou většinu závodu. Závod se jel hodně takticky a rozhodovalo se až v posledním kole. Jel jsem v čele této skupinky, a když nastoupil Zbyněk Švehla, za kterým vystartoval Daniel Kukľa. Podařilo se mi tuto dvojici dotáhnout a získali jsme maličký náskok, který jsme udrželi až do cíle. Já jsem dojel celkově třetí a svoji kategorii MH 2 jsem vyhrál. Tento závod byl pro mě na pár týdnů poslední, protože mě čeká ve středu operace, která řeší mé dlouhodobé potíže. Držte mi palce, ať vše dobře dopadne a můžu se co nejrychleji vrátit do závodního kolotoče

5.4.2010

EHC Rosenau

Ahoj, v sobotu 3. 4. jsem startoval na EHC ve Francouzském Rosenau. Zhodnotit tento závod je pro mě složité. V tomto závodě jsem si vybral kopec smůly, která ovlivnila i jeho průběh. Po startu ze zadních pozic se mi podařilo dotáhnout na druhou vedoucí skupinku a doufal, že tam také zůstanu i po zbytek závodu. To však bylo poslední pozitivní, co mě v závodě potkalo. Díky uvolněnému šroubu na převodníku jsem musel zastavit a pokusil jsem se ho co nejvíce dotáhnout, abych mohl vůbec točit klikami, a samozřejmě jsem nabral ztrátu. Tu jsem se snažil co nejrychleji dohnat, ale dostal jen ke skupince, která jela jako třetí. Další pohroma mě potkala při nájezdu do třetího kola, kdy jsem píchnul zadní kolo, což mě trošku zpomalilo. Aby toho nebylo málo, pět kilometrů před cílem se opět povolil šroub na převodníku, takže jsem nabíral další ztrátu a umístění v polovině startovního pole bylo bohužel mým maximem. Závod se mi jel velmi dobře, ale kolem 40 km mi trošku začaly docházet síly. Tento závod je pro mě velkým ponaučením a doufám, že bude odrazem k lepším výkonům.

29.3.2010

EHC Rosenau

Ahojky, tuto sobotu, 3. dubna, mě čeká první letošní závodní start a to při závodě EHC ve Francouzském Rosenau. V mé kategorii MH2 je přihlášeno více jak 70 handbikerů. Můj cíl je závod slušně zajet a otestovat si tak výkonnost na začátku sezóny.

28.2.2010

Mallorca 2010

Ahoj, ve dnech od 3. do 17. února jsem společně se Standou Bízou a Markem Svobodou strávil tyto dny na cyklistickém soustředění na ostrově Mallorca. Během těchto dnů jsem se snažil najet co nejvíce kilometrů jako přípravu do nové sezony, což se mi nepodařilo úplně podle mých představ. Přípravu mi trošku narušila zablokovaná záda a také velmi chladné počasí, kdy teploty kolem 10 stupňů nebyly výjimkou, ale i přesto se mi podařilo najet kolem 800 km. Ve fotogalerii najdete několik fotek právě z tohoto soustředění.

fotogalerie - Mallorca 2010

26.1.2010

Ahojky ....

přináším Vám nejnovější informace o tom co mě čeká v tomto roce. V sekci závody najdete přehled těch akcí, kterých bych se chtěl účastnit. Je to předběžný kalendář, který se bude ještě měnit a upřesňovat vzhledem k mým školním povinnostem a také řešení mých dlouhodobých zdravotních problémů.

22.12.2009

Díky ....

Blíží se konec roku a já bych rád touto cestou poděkoval mým sponzorům a partnerů za jejich vstřícnost, pochopení a za jejich podporu v letošním roce. Díky také patří Vám, kteří mi pomáháte, podporujete a fandíte. Vám všem přeji krásné a pohodové vánoce a do nového roku přeji hlavně pevné zdraví. Ať je pro Vás rok 2010 rokem šťastným a úspěšným.

Michal

22.10.2009

Novinky ....

Bylo přidáno několik foteček z posledních dnů na Havaji, které najdete ve fotogalerii. Tuto sobotu 24. 10. bude na programu ČT4 od 20:25 vysílán dokument z Havajského Ironmana, pokud budete mít chuť a čas tak se na něj určitě mrkněte. Opakování je v neděli 25. 10. v 16:25 také na ČT4, název pořadu je Ironmani ve stínu železné lady.

20.10.2009

Havaj 09 - počtvrté

Ahoj, píši poslední dojmy a zážitky jak po závodě, tak i z našeho návratu zpět. Dny po závodě probíhaly hlavně v duchu odpočinku a přípravy na návrat zpět. Nedělní účast na slavnostním vyhlášení a plavecké rozloučení s bazénem bylo tak vše, čeho jsem byl po závodě schopen. Vyhlášení ve mě zanechalo krásný zážitek, kdy při vyhlášení kategorie Handcycle jsme zažili „standing ovation“. Po tomto krásném loučení již začali přípravy na odlet směr ČR. Vždy když se vracím mám myšlenky na to, zda mě ten Ironman za to stojí, sedět den a půl v letadle, kdy nestihnete spojení na další let, zůstanete vyset na letišti a návrat nabírá zpoždění, nepřijdou zavazadla, nebo poškozená, a k tomu ta únava, tak mě napadají různé myšlenky, i to že cesta domů je vlastně Ironman absolvovaný znovu. Vše ale odezní a zůstane to jediné, úžasné a nádherné - vzpomínky na tu atmosféra, ten zážitek, na to, že jsem to dokázal a to, jak moc mě to vnitřně naplňuje, že je to krásné, a že zase někdy příště opět na Havaji, v Koně na stratu Ironmana.

12.10.2009

Havaj 09 - potřetí

Nejdříve musím začít fakty čas 12:57:12, třetí místo v kategorii vozíčkářů a také nejlepší český čas vozíčkáře tady na Havaji, tak pro mě dopadl dlouhý den 31. ročníku Havajského Ironmana. Je to pro mě obrovský úspěch a jsem se svým účinkováním tady spokojen. Závod pro mě začíná nikoli v 7 hodin ráno výstřelem ze startovního děla, ale o pár hodin dříve. Musíme se dopravit na start, projít všemi procedurami např. napsání startovní číslo na ruku, odevzdání igelitek vlastním jídlem a pitím na kolo a běh, nahustit kola... Plavání je pro mě tento rok o pár minut rychlejší a z vody jsem vynášen na druhém místě, nestačil jsem jen na Zbyňka. Na kole si držím jasný cíl a to jet za 8 hodin, ale to se mi o 11 minut nedaří, protože letošní ročník co se týká počasí, patří k těm nejhorším. Fouká mi při výjezdu na Hawi a mám pocit, že pak již pořád. Okolo 135 km na mě padá totální únava a myšlenky na 8 hodin kola se rozplývají. Po hodině jsem se trošku probral a tak se snažím jet to svoje, abych dal svůj plán, a díky rychlejšímu plavání jsem v součtu plavání a cyklistiky držel solidní naději dostát svému plánu. Čekal na mě ještě závěrečný maraton. Jel sem ho s jedinou vidinou, a to dostat se po 13 hodin a tím tak překonat Zbyňkův čas a být tu number 1, což se také podařilo. Nejdůležitější však je pro mě to, že jsem překonal opět sám sebe a dal jsem toho svého IRONMANA.

Výsledky. 1. Jason Fowler, 2. David Bailey, 3. Michal Šiška, Zbyněk Švehla a Hannes Koeppen nedokončili.

8.10.2009

Havaj 09 - podruhé

Je středa večer a já za poslední dny absolvoval nedělní plavání a 90 km na kole. V pondělí holky vyrazily na výlet do Honolulu a tak jsme se Zbyňkem zůstali na ocet ?. Úterý bylo ve znamení registrace a také zahajovacího průvodu národů Konou. Středa je již sportovní a proběhla poslední projížďka na formulce a také kole, kdy sem musel řešit problémy s předním kolem, tak snad již bude vše v pohodě. Také jsme všichni Češi, co jsme tady v Koně, přijali pozvání a vyrazili na společnou večeři. Ve čtvrtek bude ve znamení volného dne a večer čeká na sportovce “pasta party“. V pátek dopoledne je porada nás vozíčkářů ohledně pomoci v depu, kdy nám budou přidělení handleři. V sobotu 10. 10. v 7 hodin ráno, v 19 našeho času, to pro nás všechny vypukne, pokud budete chtít sledovat průběh závodu, máte možnost na stránkách www.ironmanlive.com. Bohužel nevím přesně kde, tak se budete muset k přenosu proklikat, ale za ten zážitek to určitě stojí. Můj dojezd, odhaduji v neděli mezi 7 až 9 ranní a ve výsledcích sledujte moje startovní číslo 213. Držte pěsti ať já, i Zbyněk, vše zvládneme.

Můžete se podívat na fotky, které byly přidány.

4.10.2009

Havaj 09 - poprvé

Ahojík posílám první pozdrav z Koni. Po 24 hodinovém letu jsme dorazili v úterý večer a byl jsem rád, že vidím postel, ale jen na chvilku, protože jako v minulém roce spím na zemi. Středa byla pro mě oddychový a relaxační den, kdy jsem vybalil kola a věci. Čtvrteční a páteční den pro mě znamenal plavání menší projížďku na kole a také vyzkoušení formule, vše jen v míře zjištění že věci fungují. Sobota byla pro nás výletním dnem, byli jsme se podívat na zdejší vulkány. Začátek týdne pro mě bude ve znamení zvýšené fyzické aktivity, registrace a také zahajovacího průvodu národů, o všem Vám napíši. Ve fotogalerii najdete několik fotek z těchto dnů. Z Koni zdraví Michal

29.9.2009

Ironman 09

Ahojky, je uterý 29. 9. a já opět po roce nabírám směr Kona na Havaji. Jak jistě víte, 3.8 jsem se v Belgii kvalifikoval na Havajského Ironmana, což znamená, že 10. 10. budu na staru 31. ročníku tohoto závodu. Je to pro mě opět obrovská výzva a doufám, že po ne moc vydařeném MS si zde zlepším náladu a závod pro mě dopadne lépe než loni. Cíl je jasný a to dokončit, a vzhledem k možnostem přípravy a zdravotním potížím, byl bych moc rád, kdyby se můj čas posunul někam kolem hodin.
Držte mi pěstičky a o dění přímo z místa se Vám budu přinášet čerstvé Info.

15.9.2009

Mistrovství světa v cyklistice

V termínu od 7. 9. – 14. 9. 2009 proběhlo Mistrovství světa v paracyklistice v Italském Bogognu. Vzhledem k mým výkonům v průběhu roku jsem byl na tuto akci nominován jako reprezentant ČR. Prvním důležitým dnem bylo pro mě pondělí, kdy jsem absolvoval klasifikaci, tedy zařazení do skupin podle postižení. Toto pro mě neznamenalo žádnou změnu a zůstal jsme i nadále v kategorii B. Prvním závodním dnem se pro mě stal čtvrtek, kdy jsme startovali v časovce na 19,4 km. S výkonem na časovce jsem nebyl moc spokojený vzhledem k mému umístěné na 15. místě, ale nakonec se z toho vyklubalo mé lepší umístění na MS. V sobotu se jel silniční závod na 58,2 km, kde mi hned v prvním z šesti okruhů ti nejlepší odjeli a zbytek závodu jsem jel sám. Znamenalo to pro mě rvaní se nejen s náročnou trasou, ale i sám se sebou, kdy výsledek tomu odpovídal a skončil jsem ještě o dvě místa hůře než v časovce. Oba závody se jeli na stejném 9,7 m dlouhém okruhu, který byl z mého pohledu velmi náročný a u všech dokonale prověřil fyzické síly. Zhodnotil mé působení na MS je pro mě hodně složité, je však jasné, že pokud chci patřit do širší světové špičky, musím na sobě ještě mnohem více pracovat.

4.9.2009

 

V těchto dnech se mi podařilo navázat dlouhodobou spolupráci s firmou LifeCredit s. r. o., která se tímto stala mým hlavním sponzorským partnerem. Jsem rád, že se v současné době našel partner, který má pochopení a chuť mi pomáhat v rozvoji mé sportovní činnosti. www.lifecredit.cz

3.9.2009

Mistrovství světa v cyklistice

V příštím týdnu mě čeká jeden z vrcholů tohoto roku a to Mistrovství světa v cyklistice v Italském Bogognu. Již tuto neděli odjíždím s předstihem do Itálie, kde budu dolaďovat přípravu na dva závody, které mě tam čekají. Ve čtvrtek přijde na řadu časovka na 19,4 km a v sobotu hromadný závod na 58,2 km. Bude to pro mě první velká akce toho tipu, kdy jedu spíše nabírat zkušenosti. Budu se snažit podat co nejlepší výkon a doufám, že mi k tomu budete držet pěsti.

24.8.2009

MČR a finále ČP Kopřivnice

O minulém víkendu a to v sobotu 22. 8. proběhlo Mistrovství České republiky handbike na zkušebním polygonu Tatry v Kopřivnici. Tento závod byl zároveň finále Českého poháru handbikerů za rok 2009. Závod probíhal na náročném okruhu, kde na nás čekalo 10 kol s náročným stoupáním v každém z nich. Závod jsem dokončil ve své kategorii B na prvním místě a stal se tak Mistrem ČR v handbike pro rok 2009. Zároveň se mi také podařilo vyhrát i celkové pořadí Českého poháru handbikerů za rok letošní rok.

18.8.2009

ČP Brno

V tuto sobotu 15. 8. proběhlo v rámci brněnského MČR v inline maratónu 9. kolo Českého poháru handbikerů na zdejším výstavišti. Za letního počasí nás čekala rovinatá trať o délce 22 km. Hned od startu jsem neudržel vedoucí šestičlennou skupinku a po zbytek závodu jsem odjezdil to své ještě s jedním soupeřem. Z tohoto závodu jsem velmi zklamaný a i vzhledem k mým neustálým zdravotním problémům, které mě v těchto typech závodů velmi limitují, přemýšlím zda se vůbec účastnit dalších závodů

11.8.2009

ČP Hustopeče

V sobotu 8. 8. proběhlo již 8. kolo Českého poháru a to v Hustopečích. Za pěkného počasí a v krásném prostředí byla pro nás připravena náročná kopcovitá trať o délce 18 km. Ukázalo se zde, kdo a jak je dobře fyzicky připraven. Mě tyto tratě vyhovují, a i když jsem ještě cítil únavu po kvalifikačním závodě v Belgii, podařilo se mi moji kategorii HC B vyhrát a upevnit si tak vedení v průběžném pořadí Českého poháru.

4.8.2009

Antwerp Ironman 70.3

2. 8. proběhl kvalifikační závod na Havajského Ironmana a to v rámci Antwerp Ironman 70.3, kde na muže vozíčkáře čekali dva sloty právě na Havaj. Mě se znovu po roce podařilo získat druhý slot a je jisté, že 10. 10 . budu startovat na 31. ročníku Havajského Ironmana.. To že se mi podařilo tento slot získat vděčím hlavně dobrému plaveckému a cyklistickému času, kdy jsem se stále držel na postupových místech. Stále mě však trápí technika a rychlost jízdy na formulce, kde nestačím a mám pořád co dohánět. V Antverpách to na slot stačilo a je jasné, že See you in Kona.

28.7.2009

Antwerp Ironman 70.3

Rok se s rokem se sešel a mě opět čeká, tuto neděli 2. 8., kvalifikační závod na Havajského Ironmana. Kvalifikace se stejně jako loni jede v Belgických Antverpách v rámci Antwerp Ironman 70.3. Čeká nás 1,9 km plavání, 90 km cyklistiky a 21 km běhu (formulky) a v cíli jsou pro nás připraveny dva sloty, první dvě místa v tomto závodě znamenají letenku na Havajského Ironmana. Držte mi pěstičky, aby stejně jako v roce 2008 dopadla kvalifikace úspěšně.

21.7.2009

UCI - Těrchová 2009

I o tomto víkendu jsem se vypravil na závodní tratě. Tentokrát jsem se účastnil závodů mezinárodní cyklistické unie (UCI) ve slovenské Těrchové. Při tomto závodu jsem navlékl reprezentační dres, protože jsem byl nominován do reprezentace, s níž bych se měl také zúčastnit zářijového Mistrovství světa v Itálii. Těrchová jako vždy nabídla dva závody a to sobotní časovku na 11 km a v neděli byl na pořadu silniční závod na 27 km. V sobotu za krásného a velmi teplého počasí (30stupňů) jsem byl s časovkou docela spokojen, protože i její náročný profil mi velmi svědčí. Nedělní silniční závod však byl pro mě pravým opakem, a to nejen počasím, oproti neděli 12 stupňů a déšť. Závod byl pro mě spíše trápením, kdy mi nejen že nesvědčilo počasí, ale také mi v posledním kole chyběli síly k lepšímu cílovému času.

14.7.2009

EHC – UCI Louny 2009

Celý uplynulý víkend hostilo město Louny, za skvělé organizace a podpory místních občanů, další kolo Evropského poháru hanbikerů. V sobotní dopoledne na nás čekala časovka na 15 km a navečer pak kritérium na 1 hodinu + jedno kolo. V neděli ještě byla připravena časovka družstev také na 15 km. Sobotní časovka pro mě byla spíše trápením, kdy těsně před startem jsem měl problémy s přehazovačkou a na start jsem jel na poslední chvilku, vlastně bez rozjetí a výsledné 16. místo bylo pro mě v dané chvíli maximem možným. Odpolední kritérium, které jsem již po několikáté odstartoval velmi pomalu, se mi potom docela slušně rozjelo a se 14. místem u mě převládala již větší spokojenost. Nedělní časovku jsem absolvoval spolu s Honzou Tománkem a Honzou Piherou a skončili jsme na 4.místě. Ve fotogalerii jsou pro přiblížení atmosféry závodu přidány fotky. > fotogalerie <

24.6.2009

ČP v dlouhém triatlonu Moraviaman 2009

Je sobota 20. června ráno teplota vzduchu12 stupňů, a já se společně s Honzou Marešem a Honzou Švehlou hodláme v teamu IM 2+1 pokořit ironmanské dávky Otrokovického závodu v dlouhém triatlonu, tedy 3,8 km plavání 180 km na kole a 42 km běhu. Na mě z těchto vzdáleností čekalo 1,3 plavání 60 km kola a 20 km běhu (formulky) o zbytek se postarali kluci. S plavání v 21 stupňové vodě jsem hodně spokojen a myslím, že jsem plaval slušný čas. Na kole jsem zajel momentálně svůj standart a největší rezervy stále vidím v běhu, na kterém je ještě třeba hodně zapracovat. Z 24 štafet jsme skončili na 10 místě. Doufám, že jsem kluky moc nebrzdil a nedělal jim ostudu a chtěl bych jim poděkovat za možnost být s nimi v teamu. Tento závod byl pro mě opět jednou z dalších příprav na kvalifikační závod na Havajského ironmana v Belgických Antverpách. Ve fotogalerii bylo přidáno několik fotek z tohoto závodu – mrkněte na ně. Zdravím pořadatele do Otrokovic.

9.6.2009

4. kolo ČPH

Tuto sobotu 6. června se konalo další kolo ČPH. V rámci Moravského poháru se konala časovka Skřítek v Rýmařově, 13,2 km dlouhá a s převýšením cca 270 metrů. Vzhledem k mým zdravotním potížím, jsem tento závod vzal jako zkušební a tréninkový. Dojel jsem na druhém místě a připsal si tak povinné body do ČP. Je jen škoda, že se závodu nezúčastnilo více handbikerů.

fotografie

22.5.2009

Právě byli přidány fotky ze slavnostího vyhlašení ankety Sportovec kraje Vysočina, můžete se na ně podívat ve fotogalerii.

20.5.2009

Sportovec Kraje Vysočina 2008

V pátek 15. 5. 2009 proběhlo v sále Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě slavnostní vyhlášení ankety o Sportovce kraje Vysočina za rok 2008. Z osmi vyhlašovaných kategorii byla i tělesně postižený sportovec. Tuto kategorii jsem vyhrál a stal se tak nejlepším handicapovaným sportovcem kraje Vysočina za rok 2008

19.5.2009

Byla přidána fotogalerie z duatlonu Krušnoman 2009

11.5.2009

Krušnoman 2009

Je sobota 9. 5. 2009 a já se společně se Zbyňkem Švehlou a další víc jak stovkou závodníků vydávám na trať 1. závodu Classic Capu Krušnoman 2009. Čekalo na nás 10 km běhu, 90 km na kole a opět 10 km běhu. Tento závod byl pro mě velkou zkouškou fyzických sil, protože tak náročnou běžeckou a cyklistickou trať jsem dlouho nezažil. Zvláště začátek běhu, byl pro mě hodně těžký, čekalo nás 2 km ostré stoupání, nebo na cyklistické části, stoupání z Českého Jiřetína a okolo vodní nádrže Fláje, vždy důkladně prověřilo fyzickou připravenost. Závod jsem dokončil za 6:50:02 hodin a byla to pro mě nejen velmi dobrá příprava, ale zároveň i skvělí zážitek. Také mi tento závod ukázal jak hodně mám rezerv, obzvlášť na formulce. Chci poslat pozdrav do Krušných a hor a říci díky za tu možnost být při tom. Michal

5.5.2009

Byla přidána fotogalerie závodů ČPH v Praze a Lounech

4.5.2009

ČPH Praha a ČPH Louny

O tomto víkendu proběhlo druhé a třetí kolo Českého poháru handbikerů 1. 5. v Praze (Memoriál Evžena Cihláře) a 2. 5. v Lounech (Memoriál Karla Raise). Při pátečním závodě se mi velmi dařilo, kdy jsem se hned po startu udržel s vedoucí skupinkou a ve své kategorii se mi podařilo zvítězit. Se svým výkonem jsem hodně spokojen.

V sobotu při závodě z Počerad do Loun měl začátek závodu stejný scénář, kdy jsem jel společně s velkou skupinou soupeřů a to až do pátého kilometru, kdy ve stoupání jsem nestačil zareagovat na zrychlení šestičlenné skupiny. Zbytek závodu jsem odjel v druhé skupině s jen malým odstupem na nejlepší.

20.4.2009

ČP Pardubice

Tuto sobotu proběl první závod Českého poháru handbike v Pardubicích za účasti třicítky handbikerů z České a Slovenské republiky. Bohužel se mi závod vůbec nevydařil a jsem z jeho výsledku velmi zklamán. Po špatném odstartování, kdy jsem se neudržel za vedoucí skupinkou, byl pro mě zbytek závodu velkým trápením, kde jsem nestačil fyzicky. Trať dlouhou 22 km jsem zajel za 40:08:77 minut. Šanci napravit výsledek budu mít již 1. a 2. 5. při dalších závodech Českého poháru v Praze a Lounech.

7. 4. 2009

BŘEZEN 2009

ahojky dovolte abych vás seznámil s nejnovějšími událostmi, které proběhli v měsíci březnu. Prvních 14 březnových dní jsem strávil na Kanárských ostrovech, kde proběhlo cyklistické soustředění, byl jsem zde společně i s dalšími členy Handbike ČR. Mě se zde podařilo najezdit při krásném, teplém, ale větrném počasí 900 kilometrů, a doufám, že jsem položil slušný základ do letošní sezóny. Po návratu mě čekalo milé překvapení a to v podobě ocenění o nejlepšího sportovce města Havlíčkův Brod za rok 2009, které proběhlo 23. března v sále Staré radnice našeho města. Z obou akcí si můžete prohlédnout fotky ve fotogalerii. Mým nejbližším cílem je první závod Českého poháru v Pardubicích, který bude 18. dubna. Jak dopadnu Vás budu samozřejmě informovat. Držte mi palce k dobrému výsledku.

2. 3. 2009

Novinky!

  Ahojky po delší pauze, která byla vyplněna jak odpočinkem, tak v posledních několika týdnech přípravou na novou sezónu, Vám opět přináším info o mých nejbližších plánech a sportovních cílích v tomto roce. V lednu a únoru vypadal můj trénink tak, že jsem se snažil trénovat 5 krát týdně na válci a také strávit několik tréninkových dávek v bazénu. Protože letošní zima nám zatím moc nepřeje, tak již tento čtvrtek odlétám na čtrnáctidenní soustředění na ostrov Lanzarote, kde bude mým cílem najet co nejvíce kilometrů a položit základ jarní přípravě... V nejbližší době se změní design mých stránek, který se vám doufám bude líbit. Věřím, že mi i nadále budete fandit, držet palce a sledovat mé stránky, na kterých vám budu přinášet všechny informace o akcích, kterých se zúčastním. Na starých stránkách není aktualizována sekce s kalendářem závodů pro tento rok. Omlouvám se, ale kalendář závodu 2009 bude aktuální až na nových stránkách, děkuji za pochopení :-). Ještě uvidím, jakých závodů se budu účastnit, ale určitě bych chtěl absolvovat všechny závody Českého poháru, některé vybrané u Evropského poháru, ale mým hlavním cílem této sezóny je opět se pokusit kvalifikovat na havajského Ironmana. Michal.

info |výsledky | foto

FOTOGALERIE
NEJLEPŠÍ VÝSLEDKY 2013

2. místo - MČR silnice
4. místo - MČR časovka
3. místo - Český pohár 
3. místo - Evropský pohár Praha


Hlavní sponzor:


Sponzoři:Oblíbené odkazy:

www.caths.cz
www.cphandbike.cz
www.cernikone.cz
www.sparta.cz